24 paź 2012

GMO nas zabija!

Pamiętacie jak wiele miesięcy temu na FB zawrzało od informacji na temat Genetycznie Modyfikowanych Organizmów? Oczywiście, po chwili temat ucichł, a my nadal jemy to co jedliśmy i w większości pozostajemy nieświadomi tego co naprawdę wchodzi w skład produktów, które spożywamy i jak groźne są one dla naszego zdrowia.
Wczoraj, razem z moją naj naj sąsiadką - Justynką, spędziłyśmy cały wieczór na oglądaniu filmów o Monsanto (firmie, stającej się światowym monopolistą w zakresie upraw - zarówno produkcji i sprzedaży ziaren, jak również sprzedaży środków chwastobójczych, którymi są spryskiwane pola uprawne). To największy
W GMO chodzi o tworzenie organizmów za pomocą technik, jakie w naturze normalnie nie zachodzą. Rośliny GMO mają jakby wbudowane dwie modyfikacje - odporność na środek chwastobójczy (Roundup) oraz umiejętność samodzielnego produkowania środka chwastobójczego (tyksyna Bt). Szkoda tylko, że produkty te trafiają na nasze talerze - a jaki wpływ mają w dłuższej perspektywie na nasze zdrowie, tego już nie upubliczniano.
Reasumując - mamy do czynienia z szalenie niebezpiecznym zjawiskiem. Produkty GMO zostały dopuszczone do handlu poprzez lobbing i podpieranie się fałszywymi wynikami badań. Monsanto prowadzi nielegalną politykę na szkodę ludzkości. Dla tej firmy liczą się jedynie zyski firmy i od lat prowadzi reklamę wprowadzającą w błąd, poprzez wmawianie ludziom, że np. Roundup jest biodegradowalny - co jest totalną bzdurą. Przegrali zresztą o to sprawę w sądzie. Ale dla nich przegranie sprawy i wypłata odszkodowań to nic wielkiego, bo i tak zarabiają krocie.
Jeśli macie wolny wieczór - przeczytajcie choć jeden artykuł lub obejrzyjcie jeden z filmów, które przybliżą Wam to, jakim monopolistą żywieniowym staje się na całym świecie Monsanto oraz jak szkodliwe jest GMO.
Polecam ten dokument: http://zbrodniarze.com/swiat_wedlug_monsanto oraz ten artykuł:
http://gmo.net.pl/marie-monique-robin-swiat-wedlug-monsanto/
Zaczynam się zastanawiać, co będziemy od teraz jeść... masakra! 

2 komentarze:

  1. To dobrze, że Pani ma rozsądne zdanie na ten temat - czyli jak rozumiem jest pani przeciw GMO. Może uda się Pani przekonać inne osoby o tym, że GMO i energia jądrowa, którą chcą nam w Polsce na siłę wprowadzić, są tym samym złem zagrażającym naszemu życiu i zdrowiu.

    OdpowiedzUsuń
  2. Straszne jest to, że media nie są nośnikiem informacji, ale same generują te informacje w taki sposób, w jaki oczekują tego interesanci. Niestety nawet na stronach poważnych gazet, posty przeciwko GMO są kasowane... Gdzie jest ta demokracja w której niby żyjemy?

    OdpowiedzUsuń